» Mantıksal Akıl Yürütme

Sözel - Sayısal Mantıksal Akıl Yürütme kitabına ait örnek sayfaları incelemek için buraya tıklayınız! 

 

 

Sevgili Öğrenciler,

 


ÖSYM tarafından yapılan ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sına-vı), DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sınavlarında sorulan ve bunların yanında Bankacılık sınavları ve Askeri Lise sınavlarında sorulan muhakeme ve mantıksal akıl yürütme soruları, son yıllarda YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ve KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavlarında da sorulmaktadır. Muhakeme ve mantıksal akıl yürütme soruları, öğrencilerin en çok zorlandığı ve öğrencilere oldukça fazla zaman kaybettiren sorulardır. Bu sorular sınavlardaki başarınızı belirleyici bir rol oynamaktadır.

 


Bu kitapta muhakeme ve mantıksal akıl yürütme sorularını detaylı bir şekilde ince-leyip soruları kategorilere ayırdık. Bunların çözümlerine ilişkin yöntemler ve teknikler sunduk. Bilgilerinizi pekiştirmeniz için her konunun sonuna çözümlü sorular koyduk.
Her bölümün sonuna ise genel testler koyarak kendinizi sınamanıza fırsat verdik. Bu kitapta bulunan muhakeme ve mantıksal akıl yürütme soruları kolay, orta ve zor dü-zey olarak sınıflandırılıp kitapta yer almıştır. Soruların temel düzeyi ÖSYM standartlarıyla eş düzeyde olup, amaca yönelik olarak hazırlanmıştır. Aynı zamanda sınavda size vakit kazandıracak çözüm teknikleri ile bu sorularla nasıl başa çıkacağınızla ilgili tavsiyeler verilmiştir.

 

Şu an elinizdeki kitap, muhakeme ve mantıksal akıl yürütme ile ilgili Türkiye’de bugüne dek yapılmış en kapsamlı çalışma ve bir başucu kitabıdır. Bugüne kadar bu sorulara sıradan yöntemlerle çözümler getirilmişti, artık bu kitapta
sistematik çözüm yöntemlerini öğreneceksiniz.

Biz uzun bir süreç ve yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu kitapla, başarıyı yakalama-nızda size yardımcı olmak için yanınızdayız.

 

Bu kitaptan en iyi şekilde yararlanarak hedeflerinize ulaşmanız dileğiyle…

 

 

Kitaplarımıza sadece www.matematusyayincilik.com adresinde satışa sunulmaktadır. Sözel - Sayısal Mantıksal Akıl Yürütme Kitabından hemen sipariş vermek için tıklayınız!